Безпечний Інтернет

БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ

Правила безпечної роботи в Інтернеті


Переважна більшість сучасних користувачів абсолютно не дбає про свою безпеку в Інтернеті.
Люди просто нестримно діляться особистою інформацією, довіряють збереження паролів браузерам і помилково вважають, що Інтернет - це щось біле і пухнасте.
Сучасний Інтернет - це така собі темна вулиця, де ви можете зіткнутися не тільки з випадковими перехожими, а й зі справжніми злочинцями, які без особливих зусиль стежитимуть за вами протягом тривалого часу, збираючи особисту інформацію для подальшої крадіжки або обману.
Інтернет сьогодні - це набагато більше, ніж просто спілкування з друзями, соціальні мережі, ігри, онлайн-покупки. Це відкрита система інформації, і якщо здається, що вам нема чого приховувати або ваша інформація нікому не потрібна, ви глибоко помиляєтеся. Будь-яка інформація про вас може бути використана не тими, кому вона призначалася.

Перше і найголовніше правило безпечної роботи в інтернеті: працюючи в інтернеті необхідно бути уважним і трохи підозрілим.
Отже, кілька простих порад про правила, дотримання яких не дозволить підчепити шкідливу програму в інтернеті або стати жертвою онлайн обману.
  1. Необхідно стежити за адресами, на які ведуть посилання. Для того щоб дізнатися адресу, на який веде посилання необхідно просто навести на неї курсор. Якщо вам пропонують перейти на сайт Х, а посилання веде на сайт Y то тут щось не так. Можливо, вас намагаються обдурити.  
  2. Перед введенням особистої інформації перевіряйте адресний рядок браузера. Якщо ви там побачите щось на зразок vkontokte.ru замість звичного vkontakte, то можете бути впевнені, що ви перебуваєте на підробленому сайті і у вас намагаються вкрасти пароль для доступу до вашого профілю. Після отримання даних для доступу до вашого профілю зловмисники можуть використовувати його для розсилки спаму і вірусів вашим друзям.
  3. Не переходьте по незнайомих посиланнях, які приходять вам на пошту, в «аську», або в соціальні мережі. Навіть якщо посилання прийшла від знайомої людини необхідно бути максимально уважним. Цілком можливо аккаунт вашого знайомого вже зламаний, і тепер від його імені розсилають віруси.  
  4. Не дозволяйте браузеру зберігати ваш пароль від пошти!
  5. Не завантажуйте невідомі файли, які прийшли вам на пошту або в «аську», навіть якщо файл прийшов від вашого знайомого. Перед тим як завантажувати такі файли треба запитати у відправника, що це за файл.
  6. Сучасні пошукові системи і браузери, наприклад такі як Google Chrome, вміють отримувати повідомлення, коли він намагається зайти на сайт поширює віруси. Необхідно уважно ставитися до таких попереджень, швидше за все сайт, який ви намагаєтеся відвідати, заражений.
  7. Чи не клікайте по підозрілим рекламних банерів, які пропонують миттєве збагачення або інші нереально вигідні послуги і сервіси. Швидше за все, вас намагаються обдурити.
  8.   Ставтеся з підозрою до програм для «злому» онлайн сервісів, ігор і програм. В результаті використання таких програм жертвою «злому» можете стати саме ви.
  9. Будьте уважні до файлів, що завантажуються через BitTorrent, DirectConnect і інші файлообмінні мережі. Користувачі даних мереж можуть поширювати віруси, навіть не підозрюючи про це.
  10. Не використовуйте Internet Explorer, особливо його старі версії. Існує велика кількість інших, більш швидких і безпечних браузерів.
  11. Вимкніть Java Script. Велика частина сайтів відмінно працюють без використання Java Script. Для браузера Mozilla Firefox можна використовувати плагін Noscript, дане розширення дозволяє відключати виконання скриптів тільки для невідомих сайтів.      
 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу